شبکه و سرور

شرکت هوشمند سازان وزین ارتباط با تجربه چندین ساله و در اختیار داشتن بهترین تأامین کنندگان داخلی و خارجی در ارائه خدمات شبکه سازی و پیاده سازی سرور های شبکه در سازمان های برجسته در ارائه خدمات کامل و جامع در این حوزه آماده همکاری با شما عزیزان است. زیرساخت شبکه اغلب برای تشریح مراحل نصب ، آماده سازی خدمات و امکانات مربوطه در زمینه یک عملیات خاص بکار گرفته میشود. از دیدگاه کامپیوتر، یک شبکه کامییوتری از عناصر اساسی تشکیل میگردد. مجموعه عناصر تشکیل دهنده زیر ساخت یک شبکه کامپیوتری را میتوان به دو گروه اساسی تقسیم کرد:

 • عناصری که تشکیل دهنده زیرساخت فیزیکی یک شبکه میباشند .( نظیر کامپیوترها ، کابل ها، کارت های شبکه، هاب ها و روترها ). ماهیت عناصر فوق بصورت سخت افزاری است
 • عناصری که بنوعی زیر ساخت منطقی یک شبکه را تشکیل میدهند شامل : پروتکل های شبکه، سرویس های مربوط به DNS ، مدل های آدرس دهی IP، سرویس های مربوط به دستیابی از راه دور و پروتکل های امنیتی . ) ماهیت عناصر فوق نرم افزاری است . به همین دلیل باید نصب و پیکربندی گردند ). کادر حرفه ای شرکت هوشمند ساطان وزین ارتباط ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه در سطح کیفی قابل قبول میباشند .

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو آن دسته از خدماتی است که به تکمیل کردن خدمات زیر ساختی شبکه منتهی می‌شود. برای آن که یک شبکه بتواند به درستی به کارکرد خود مشغول باشد نیاز است که بستر سازی و پسیو شبکه به درستی به اجرا گذاشته شود. برای بستر سازی درست و اساسی نیاز به تجهیزات مختلف و با کیفیت داریم، مواردی مانند کابل شبکه، پریز، داکت، کیستون و مواردی از این دست اگر از دسته محصولات با کیفیت انتخاب نشوند می‌تواند در آینده زمینه ساز بروز مشکلات مختلفی در شبکه شوند. یکی از مراحلی که باید قبل از به اجرا در آوردن بستر سازی شبکه به آن توجه داشت، نیاز سنجی و همچنین هدف از ایجاد شبکه خواهد بود.

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه، از جمله خدماتی است که برای پیاده سازی کامل یک شبکه به آن نیاز خواهیم داشت. خدمات اکتیو شبکه به خدماتی مانند نصب آنتی ویروس شبکه، پیکربندی تجهیزات شبکه و مواردی از این دست گفته می‌شود. هر شبکه‌ای وابسته به ساختار و همچنین موارد مورد نیاز خدمات اکتیو مختلفی می‌خواهد و نمی‌تواند بدون نیاز سنجی خدمات شبکه اقدام به انجام خدمات اکتیو پرداخت. هزینه خدمات active به میزان نفر ساعت کار و همچنین میزان تخصصی بودن خدمت بستگی زیادی دارد.

خدمات قابل ارائه در حوزه شبکه سازی و سرور

   

طراحی و نقشه کشی زیر ساخت شبکه

طراحی نقشه پسیو برآورد هزینه طراحی بازدید از محل پروژه برآورد هزینه پیاده سازی
   

پسیو

کابل کشی داکت کشی کشیTrunk نصب Rack نصب Splite
   

اکتیو

تنظیم و پیکربندی تمامی تجهیزات اکتیو نصب سیستم عامل‌های کلاینت و سرور و تنظیمات آن نصب و راه‌ اندازی سرویس‌های تحت شبکه نصب و راه‌ اندازی سرویس‌های ایمیل
بک آپ گیری از سرور نصب و پیکربندی فایروال انجام خدمات شبکه‌های وایرلس راه اندازی مدیریت اینترنت، یوزرها و مدیریت پهنای باند
   

تأمین تجهیزات

کابل شبکه کارت شبکه تستر شبکه سوئیچ مودم اکسس پوینت آنتن و تقویت کننده دوربین
    

سرور

LAN point to point Windows Server Microsoft Sharepoint VMware DNS
    

مانیتورینگ

Panasonic Dahua Nazer ParsBean Image Proccessing Traffic Control

راهکار‌های پیاده سازی شبکه و اتاق سرور سالم و استاندارد

راه اندازی اتاق سرور و شبکه را به سازمان‌های مطمئن بسپارید :

حتما سعی کنید ار سازمان‌ها یا افراد معتبر برای پیاده سازی شبکه و اتاق سرور خود کمک بگیرید . از جمله پارامتر‌های مفیدی که شخص یا سازمان ارائه دهنده خدمات می‌تواند داشته باشد عبارت است از :

 • رزومه کاری معتبر
 • ارائه یک طرح جامع برای شبکه سازمان شما
 • تضمین کیفیت خدمات
 • ارائه پیش ‌فاکتور با قیمت‌های مناسب
 • ...

پشتیبانی شبکه و نگهداری از اتاق سرور را فراموش نکنید :

از جمله مهم‌ترین اقداماتی که به عهده‌ی خودتان می‌باشد ، نگهداری از شبکه سازمانتان است . اگر نیرو و یا مهارت کافی برای پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات سرویس دهنده موجود در ساختار شبکه خود را ندارید ، حتما با یک سازمان معتبر قرارداد تامین نگداری شبکه ببندید ، تا به صورت دوره‌ای از تجهیزات شما بازدید شده و صحت کارکرد آن‌ها توسط کارشناسان تایید شود .

تجهیزات زیرساختی شبکه را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید :

معمولا سازمان یا شرکتی که مسئولیت راه اندازی شبکه و پیاده سازی اتاق سرور را به عهده می‌گیرد ، تجهیزات مورد نیاز شبکه را نیز تهیه می‌کند . بنابراین حتما دقت کنید تا تجهیزاتی که برای شما تهیه می‌شود و یا خودتان تهیه می‌کنید کالای اصلی و با گارانتی معتبر ارائه شده باشد ، چرا که در بسیاری از موارد عدم دقت به این موضوع مهم می‌تواند خسارت مالی بسیار زیادی را به سازمان شما وارد کند .

تجهیزات شبکه با کیفیت تهیه کنید :

همه‌ی ما هنگام خرید هر وسیله‌ای تلاش می‌کنیم تا بهترین و باکیفیت‌ترین نوع آن وسیله را تهیه کنیم . اما در برخی مواقع ممکن است به دلیل خرید از فروشگاه‌های نامعتبر و یا تلاش بیش از حد برای کاهش هزینه‌ها در آخر به کالایی سطح پایین دست پیدا کنیم . بنابراین هنگام تهیه تجهیزات مورد نیاز خود دو فاکتور مهم را در نظر بگیرید ، اول این که از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید تا شما را به درستی برای دستیابی به کالایی با کارایی لازم راهنمایی کنند ، و دوم این که کاهش بیش از حد هزینه در بسیاری از مواقع بدون کاهش کیفیت جنس رخ نمی‌دهد ! طبیعتا زمانی که به خاطر کاهش هزینه از خرید برخی تجهیزات کوچک صرف نظر می‌کنیم و یا به تجهیزات ضعیف‌تر روی می‌آوریم ، به همان نسبت کیفیت شبکه نیز افت پیدا می‌کند .

برای راه اندازی اتاق سرور و شبکه از افراد متخصص استفاده کنید :

تخصص افراد و کارشناسانی که برای پیاده سازی زیرساخت اتاق سرور و شبکه خود استفاده می‌کنید پارامتری بسیار مهم ، برای تعیین کیفیت شبکه شما می‌باشد . در بسیاری از سازمان‌ها دیده شده که در زمان راه اندازی اولیه برخی سرویس‌ها ، کارشناسی که مسئول راه اندازی سیستم‌های برقی شرکت بوده کابل‌کشی شبکه را نیز انجام داده و یا کارشناسی که مسئول نصب دوربین‌های مداربسته بوده ، نصب برخی سرویس‌های داخل شبکه را نیز به عهده گرفته است . حتما سعی کنید برای هر سناریوای که می‌خواهید در سازمان خود راه اندازی کنید از کارشناس یا متخصص مربوطه استفاده کنید .

شبکه و سرور

تأمین قطعات و لوازم، اجرای زیر ساخت، نصب و راه اندازی اتاق های سرور اختصاصی به بهترین تجهیزات و استفاده از به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا با بهره گیری از کارشناسان مجرب و حرفه ای از دیگر خدمات شرکت هوشمند سازان وزین ارتباط میباشد. همچنین ما در پشتیبانی و نگهداری اتاق های سرور شما مشتریان عزیز نیز آماده همکاری هستیم.

انواع خدمات مشاوره شبکه

Network consulting عبارتی است که این روزها زیاد از آن استفاده می‌شود؛ مشاور خدمات شبکه کیست؟ مشاوره شبکه شامل چه مواردی می‌شود؟ مشاوره شبکه خود دارای انواعی از خدمات است. وابسته به نوع نیاز خود می‌توانید یکی از دو نوع خدمات مشاوره حضوری شبکه و یا مشاوره غیر حضوری شبکه را انتخاب کنید.

مشاوره غیر حضوری شبکه

کارشناسان هوشمند سازان با استفاده از دانش فنی خود و همچنین تجربه کسب کرده در پروژه‌های متعدد شما را در زمینه طراحی، اجرا و پیاده سازی شبکه راهنمایی می‌کنند.

مشاوره حضوری شبکه

با اعزام کارشناس و مشاوره حضوری به محل پروژه به درستی از ویژگی‌ها و همچنین نیازهای شبکه باخبر شوید. ارائه نقشه دقیق پیاده سازی شبکه، کاهش هزینه‌های اجرای شبکه و راه اندازی شبکه بدون عیب و نقص از جمله ویژگی‌های این روش استفاده از خدمات شبکه است.

مشاوره راه اندازی شبکه

مشاوره و اجرای شبکه یکی از اصلی‌‌ترین تخصص‌های هوشمند سازان است. در این خدمت مشاور شبکه قبل از راه اندازی شبکه با توجه به زیر ساخت و همچنین نیاز مجموعه شما اقدام به پلن کردن نقشه شبکه می‌کند و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه را لیست می‌کند. هرچه مشاور شبکه در این مرحله با دقت بیشتری مراحل را پیش ببرد، در آینده شبکه نیاز به هزینه نگهداری و همچنین توسعه کمتری خواهد داشت.

مشاوره توسعه شبکه کامپیوتری

شبکه‌های اجرا شده عموما پس از چندین سال در صورتی که مجموعه بزرگ‌تر شده باشد و یا قرار باشد امکانات بیشتری در شبکه به اجرا درآید نیاز خواهد بود که یک مشاوره شبکه نظر خود را نسبت به توسعه پذیری شبکه اطلاعاتی بیان کند. شرکت هوشمند سازان با راه اندازی و مشاوره بیش از هزاران شبکه در سراسر کشور در حال حاضر به یکی از برترین مشاوران شبکه در ایران تبدیل شده است.

مشاوره ساخت اتاق سرور

طراحی و ساخت سرور یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که هر شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه باید به خوبی بتواند از پس آن برآید. شرکت هوشمند سازان در حال حاضر از مشاوره تا طراحی و ساخت اتاق سرور را انجام می‌‌دهد.

مشاور شبکه کیست؟

به کسی مشاوره شبکه گفته می‌شود که توانایی ارائه راهکار برای پیاده سازی، بستر سازی، خرید تجهیزات و … در رابطه با شبکه را داشته باشد. به نوعی می‌توان گفت که شخص مشاور شبکه کارشناس شبکه‌ای است که میزان زیادی تجربه در رابطه با پیاده سازی شبکه دارد. مشاور شبکه به صورتی با ارائه مشاوره اصولی و درست هزینه‌های اجرای یک شبکه را به حداقل می‌رساند.

وظایف مشاور شبکه چیست؟

مشاور شبکه کسی است که توانایی ارائه راهکارهای اصولی برای به نتیجه رساندن شبکه را داشته باشد. یک مشاور شبکه با تجربه باید این توانایی را داشته باشد که قبل از اجرای شبکه تا زمان عیب یابی شبکه بتواند راهکارهای خلاقانه برای کاهش هزینه‌های پیاده سازی شبکه و همچنین استفاده بهینه‌تر از شبکه ارائه دهد.

 • بررسی و نیازسنجی شبکه و تشکیل RFP اولیه شبکه
 • طرح ریزی و ارائه نقشه شبکه
 • مشاوره اجرای شبکه
 • مشاوره عیب یابی و دیباگ شبکه اجرا شده
 • مشاوره در زمینه خرید تجهیزات جدید شبکه
 • مشاوره شبکه در زمینه پیاده سازی تجهیزات سیسکو
 • مشاوره شبکه در زمینه پیاده سازی تجهیزات مایکروسافت
 • مشاوره در زمینه خرید تجهیزات پسیو شبکه
 • مشاوره در زمینه راهکارهای امنیتی شبکه